KARAHAYIT KIRMIZI SU VE TERMAL ÇAMURU Google

Yılın her mevsiminde ana kaynağından “58″ derece çıkan Karahayıt ‘ın kendine has kırmızı renkli şifalı termal suyu ve termal çamuru, Ege Üniversitesi hidroklimatoloji enstitüsünün vermiş olduğu rapora göre içerdiği zengin mineralleri ile eşsiz sağlık kaynağıdır. Karahayıt ‘ta bulunan turistik tesislerde (Otel, Apart Otel ve Pansiyonlarda) Kırmızı Su ve Termal Çamur sayesinde pek çok hastalık ve sağlık probleminize şifa bulacaksınız.
T.C.Sağlık Bakanlığı Termal Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü ‘nün vermiş olduğu raporda; Banyo uygulamaları şeklinde;* Ortopedik ve nörolojik sekellerin rehabilitasyonunda tamamlayıcı tedavisinde, * Romatizmal hastalıklar * Siyatik, bel-boyun fıtığı, kireçlenme* Dolaşım sistemi hastalıkları ve sedasyon (ruhi rahatlatma) özelliği * Nörolojik rehabilitasyon gerektiren hastalıklar* Ameliyat sonrası tutukluk ve sertliklerin giderilmesi* Kadın hastalıkları* Stres ve strese bağlı tüm hastalıkların rehabilitasyonu* Uykusuzluk ve yorgunluklar* Saç, tırnak ve derideki hücrelerin canlanması* Cilt ve deri hastalıkları* Kırıkların alçılarının alınmasını mütaakip gelişen kontraktürlerin giderilmesi* spazmlarının giderilmesi * Gut hastalığı, Nevralji, nevrit, Artrozlar, Kolit hastalıklarının tedavisi
İçme suyu uygulamaları şeklinde kullanılarak;* Üst sistemin fonksiyonel bozukluklarında,* Mide ve yemek borusu rahatsızlıklarında* Kemik erimesinde, ürolithiasisde ve kalsiyum ihtiyacının tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabileceği belirtilmiştir.Çamur banyosu şeklinde kullanılarak;suyun içinde bulunan çamurun cilde sürülmesinin :* cildi yumuşatma,* Gözenekleri açma,* Selülit ve çatlak tedavisi ve toparlama etkisi* Antiseptik tesiri ile akne ve sivilceleri * Kırışıklıkları giderme, siğilleri absorte özellikleri bulunmaktadır.
Ayrıca kırmızı su ve termal çamurun; Böbrek taşı, romatizma, siyatik, kireçlenme, kadın ve deri hastalıkları, bel ve boyun fıtığı, sindirim, mide, bağırsak, karaciğer, safrayolları, diabet, egzema, Vücut direncini arttırma, metobolizma bozuklukları tedavisinde de son derece şifalı olduğu kanıtlanmıştır. Pek çok turistik tesislerimizde, Kırmızı su ve termal çamurdan 24 saat boyunca yararlanabilir, doktor ve fizyoterapistler tarafından sürekli kontrol altında fizik tedavi, rehabilitasyon, romatizma tedavisi, masör ve masözlerimizle hastalığınıza şifa bulabilir, ruhunuzu yenileyecek, dinçleşecek, hayatın stresinden arınabilirsiniz.
ÇAMUR BANYOSU Çamur havuzunda termal sulardan elde edilen çamur, vücudun gerekli bölgelerine uygulanır. Eklem ağrılarını azaltır, romatizmal hastalıklarda, kireçlenme, selülit, çatlak tedavisinde etkilidir. Kırışıklıkları giderir, siğilleri absorte eder. TAVSİYELER – Uygulanabilecek kur süresi : 10-20 dakikalık banyo olmak üzere, 10-15 gün.- Sıcak-soğuk–sıcak banyo uygulaması ile şok tedavi yapılabilir.- Tüm uygulamalardan evvel doktor kontrolünden geçmeniz tavsiye edilir

Bunlar İlginizi çekebilir

Sizde Yorum Gönderin

Powered by Yahoo! Answers